By: Dj Albi . Dj Didi .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cs-Gaming
 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
August 2022
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
kosova
fan noli e ka shkruar I_vote_lcapfan noli e ka shkruar I_voting_barfan noli e ka shkruar I_vote_rcap 
?@ SuPeR didi ?@
fan noli e ka shkruar I_vote_lcapfan noli e ka shkruar I_voting_barfan noli e ka shkruar I_vote_rcap 
chipsiii
fan noli e ka shkruar I_vote_lcapfan noli e ka shkruar I_voting_barfan noli e ka shkruar I_vote_rcap 
besi111
fan noli e ka shkruar I_vote_lcapfan noli e ka shkruar I_voting_barfan noli e ka shkruar I_vote_rcap 
InfecteD
fan noli e ka shkruar I_vote_lcapfan noli e ka shkruar I_voting_barfan noli e ka shkruar I_vote_rcap 
dardan1
fan noli e ka shkruar I_vote_lcapfan noli e ka shkruar I_voting_barfan noli e ka shkruar I_vote_rcap 
Tema Fundit
» Kush kini mendu se do i fitoj zhgjedhet ne prishtin ?
fan noli e ka shkruar I_icon_minitimeThu Dec 03, 2009 3:33 pm nga InfecteD

» chipsiii :D:D:D::D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:
fan noli e ka shkruar I_icon_minitimeThu Dec 03, 2009 3:32 pm nga InfecteD

» InfecteD-Virusi Knejjj
fan noli e ka shkruar I_icon_minitimeSat Nov 28, 2009 3:56 pm nga kosova

» Po ti kishit mbi 18 vjet per ke do te votonit
fan noli e ka shkruar I_icon_minitimeMon Nov 23, 2009 7:56 pm nga InfecteD

» Po Të Ishe I Martuar !
fan noli e ka shkruar I_icon_minitimeMon Nov 23, 2009 7:55 pm nga InfecteD

» wWw.Kosova-Fz.Tk wWw.Kosova-Fz.Net
fan noli e ka shkruar I_icon_minitimeSun Nov 22, 2009 11:15 pm nga dardan1

» qysh muni me qel cs server 1.6 100%
fan noli e ka shkruar I_icon_minitimeFri Nov 20, 2009 4:59 pm nga ?@ SuPeR didi ?@

» Call of duty modern warfare 2 | multiplayer fix |
fan noli e ka shkruar I_icon_minitimeTue Nov 17, 2009 7:17 pm nga kosova

» Microsoft Office 2003 Professional - Shqip
fan noli e ka shkruar I_icon_minitimeTue Nov 17, 2009 7:11 pm nga kosova

Social bookmarking
Social bookmarking reddit  Social bookmarking google      

Bookmark and share the address of By : Dj Albi , Dj Didi on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of By: Dj Albi . Dj Didi . on your social bookmarking website
Statistikat
Forumi ka 6 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri InfecteD

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 295 artikuj v 231 temat

 

 fan noli e ka shkruar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
?@ SuPeR didi ?@
Admin
?@ SuPeR didi ?@


Posts : 71
Reputation : 1
Join date : 14/11/2009

fan noli e ka shkruar Empty
MesazhTitulli: fan noli e ka shkruar   fan noli e ka shkruar I_icon_minitimeSat Nov 14, 2009 11:44 pm

Arratisur, syrgjynosur,
Rraskapitur dhe katosur
Po vajtonj pa funt, pa shpresë,
Anës Elbë-s, anës Spree-së.
Ku e lam' e ku na mbeti,
Vaj-vatani e mjer mileti,
Anës detit i palarë,
Anës dritës i paparë,
Pranë sofrës i pangrënë,
Pranë dijes i panxënë,
Lakuriq dhe i dregosur,
Trup e shpirt i sakatosur.


Se ç'e shempnë derbederët,
Mercenarët dhe bejlerët,
Se ç'e shtypnë jabanxhinjtë,
Se ç'e shtrythnë fajdexhinjtë,
Se ç'e pren' e se ç'e vranë,
Ç'e shkretuan anembanë,
Nënë thundrën e përdhunës
Anës Vjosës, anës Bunës.


Çirem, digjem i vrerosur,
Sakatosur, çarmatosur,
As i gjall', as i varrosur,
Pres një shenj' e pres një dritë,
Pres me vjet' e pres me ditë,
Se ç'u tera, se ç'u mpaka,
Se ç'u çora, se ç'u mplaka,
Lark prej vatrës dhe prej punës,
Anës Rinit, anës Tunës.
Çakërdisur, batërdisur,
Përpëlitur dhe zalisur,
ËndËronj pa funt, pa shpresë,
Anës Elbë-s, anës Spree-së.


Dhe një zë vengon nga lumi,
Më buçet, më zgjon nga gjumi,
Se mileti po gatitet,
Se tirani lebetitet,
Se pëlcet, kërcet furtuna,
Fryhet Vjosa, derdhet Buna,
Skuqet Semani dhe Drini,
Dridhet beu dhe zengjini,
Se pas vdekjes ndriti jeta
Dhe kudo gjëmon trumbeta.
Ngrehuni dhe bjeruni,
Korini dhe shtypini,
Katundar' e punëtorë,
Që nga Shkodra gjer në Vlorë!


Ky ilaç e ky kushtrim
më bën djal' e më bën trim,
më jep forc' e më jep shpresë,
anës Elbë-s, anës Spree-së.
Se pas dimrit vjen një verë,
që do kthehemi njëherë,
pranë vatrës, pranë punës,
Anës Vjosës, anës Bunës.


Arratisur, syrgjynosur,
Raskapitur e katosur,
brohoras me bes' e shpresë,
anës Elbë-s, anës Spree-së.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
?@ SuPeR didi ?@
Admin
?@ SuPeR didi ?@


Posts : 71
Reputation : 1
Join date : 14/11/2009

fan noli e ka shkruar Empty
MesazhTitulli: nata e vitit te ri   fan noli e ka shkruar I_icon_minitimeSat Nov 14, 2009 11:45 pm

Nata e Vitit të Ri

O zemra ime, o vetmi,
të pimë sonte, gjithsesi.
Një mall, një dhembje dhemb atje
ku jemi dhe nuk jemi ne.
pas muresh kokë më kokë kurthojnë
harrimin e harrimit tonë.
Po qoftë në Dajt a Monparnas
një shishe vere të ndjek pas.
Sa vlen një gllenjkë e saj nuk vlen
as fama, as froni që shkëlqen.
E tha s'e tha Omar Khajami,
stacioni i fundit: Varri i Bamit.
O zemra ime, o vetmi
Te pime sone, gjithesesi..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
?@ SuPeR didi ?@
Admin
?@ SuPeR didi ?@


Posts : 71
Reputation : 1
Join date : 14/11/2009

fan noli e ka shkruar Empty
MesazhTitulli: Re: fan noli e ka shkruar   fan noli e ka shkruar I_icon_minitimeSat Nov 14, 2009 11:46 pm

Ngjitet përpjetë Malit të shkretë
Krye-Profeti trimi me fletë,
Të bisedonjë me Perëndinë
Për Palestinë.


Arrin në majë lart i kapitur,
Qëndron me frikë, pret i tronditur,
Dhe Jehovaj i flet prej një reje
Me zë rrufeje:


"Ti dhe të tjerët pleq do të ngelni,
Tokën e Shenjtë kurrë s'e shkelni
Skllevër, bij-skllevësh, s'e meritoni
Se liri s'doni!"


Krye-Profetit dita i ngryset
Dhe shpirt-këputur përdhe përmbyset
Me lot në sy, me zemër të ngrirë
I lyp mëshirë.


Pse kaqë gjatë, Zot, m'arratise,
Pse më përplase, më përpëlise,
Pse shpresën dyzet vjet ma ushqeve,
Dhe sot ma preve?


"Nëm Dhen' e Lirë! Zot ku ma ke?"
"Shiko, i tha, dhe ja ku e pe."
Së largu Zoti ia pasqyron,
Dhe e shikon.


Ja Nazareti, ja Bethlehemi,
Lum' i Jordanit, Jerusalemi,
Mal' i Sionës, Bethsaidaja,
Dhe Golgothaja,


Sheh gasn' e pritmë për djalërinë
Dhe shkretëtirën për pleqërinë,
Atje sa bukur, këtu sa zi,
O Moisi.


Këtej ka dimrin, andej prënverën,
Kërkon parajsën, vdes në Skëterrën;
Ajme, sa vrer, sa keq e sa zor,
Liberator!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

fan noli e ka shkruar Empty
MesazhTitulli: Re: fan noli e ka shkruar   fan noli e ka shkruar I_icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
fan noli e ka shkruar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
By: Dj Albi . Dj Didi . :: Poezi-
Kërce tek: