By: Dj Albi . Dj Didi .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cs-Gaming
 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
August 2022
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
kosova
qysh muni me qel cs server 1.6 100% I_vote_lcapqysh muni me qel cs server 1.6 100% I_voting_barqysh muni me qel cs server 1.6 100% I_vote_rcap 
?@ SuPeR didi ?@
qysh muni me qel cs server 1.6 100% I_vote_lcapqysh muni me qel cs server 1.6 100% I_voting_barqysh muni me qel cs server 1.6 100% I_vote_rcap 
chipsiii
qysh muni me qel cs server 1.6 100% I_vote_lcapqysh muni me qel cs server 1.6 100% I_voting_barqysh muni me qel cs server 1.6 100% I_vote_rcap 
besi111
qysh muni me qel cs server 1.6 100% I_vote_lcapqysh muni me qel cs server 1.6 100% I_voting_barqysh muni me qel cs server 1.6 100% I_vote_rcap 
InfecteD
qysh muni me qel cs server 1.6 100% I_vote_lcapqysh muni me qel cs server 1.6 100% I_voting_barqysh muni me qel cs server 1.6 100% I_vote_rcap 
dardan1
qysh muni me qel cs server 1.6 100% I_vote_lcapqysh muni me qel cs server 1.6 100% I_voting_barqysh muni me qel cs server 1.6 100% I_vote_rcap 
Tema Fundit
» Kush kini mendu se do i fitoj zhgjedhet ne prishtin ?
qysh muni me qel cs server 1.6 100% I_icon_minitimeThu Dec 03, 2009 3:33 pm nga InfecteD

» chipsiii :D:D:D::D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:
qysh muni me qel cs server 1.6 100% I_icon_minitimeThu Dec 03, 2009 3:32 pm nga InfecteD

» InfecteD-Virusi Knejjj
qysh muni me qel cs server 1.6 100% I_icon_minitimeSat Nov 28, 2009 3:56 pm nga kosova

» Po ti kishit mbi 18 vjet per ke do te votonit
qysh muni me qel cs server 1.6 100% I_icon_minitimeMon Nov 23, 2009 7:56 pm nga InfecteD

» Po Të Ishe I Martuar !
qysh muni me qel cs server 1.6 100% I_icon_minitimeMon Nov 23, 2009 7:55 pm nga InfecteD

» wWw.Kosova-Fz.Tk wWw.Kosova-Fz.Net
qysh muni me qel cs server 1.6 100% I_icon_minitimeSun Nov 22, 2009 11:15 pm nga dardan1

» qysh muni me qel cs server 1.6 100%
qysh muni me qel cs server 1.6 100% I_icon_minitimeFri Nov 20, 2009 4:59 pm nga ?@ SuPeR didi ?@

» Call of duty modern warfare 2 | multiplayer fix |
qysh muni me qel cs server 1.6 100% I_icon_minitimeTue Nov 17, 2009 7:17 pm nga kosova

» Microsoft Office 2003 Professional - Shqip
qysh muni me qel cs server 1.6 100% I_icon_minitimeTue Nov 17, 2009 7:11 pm nga kosova

Social bookmarking
Social bookmarking reddit  Social bookmarking google      

Bookmark and share the address of By : Dj Albi , Dj Didi on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of By: Dj Albi . Dj Didi . on your social bookmarking website
Statistikat
Forumi ka 6 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri InfecteD

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 295 artikuj v 231 temat

 

 qysh muni me qel cs server 1.6 100%

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
?@ SuPeR didi ?@
Admin
?@ SuPeR didi ?@


Posts : 71
Reputation : 1
Join date : 14/11/2009

qysh muni me qel cs server 1.6 100% Empty
MesazhTitulli: qysh muni me qel cs server 1.6 100%   qysh muni me qel cs server 1.6 100% I_icon_minitimeSat Nov 14, 2009 6:19 pm

Si të krijojm Server Windows Me Amx Mod , State Me etj.

:::::::::::::::::::::::
:Autori : ?@ SuPeR didi ?@,G-tron,Albi
:Site: www.cs-hack.weebly.com, http://www.Cs-Gaming.C.La/
Instalojm Counter Strike 1.6 . Me pas e instalojm patch v21 ne C:Program FilesValve .

Tash fillojm instalimin e Admin Mod e Extratojm niher dhe fillojm me instalim . Shkojm ne folderin
admin mod dhe klikojm te install admin aty te direktoriumi ja japim ku gjendet hl.exe - pra ne rastin ton direktoriumi i hl.exe osht : C:Program FilesValvehl.exe
me pas ta qet ta zgjedhesh modelin e lojes 1. Counter Strike 2. Half Life na e shkrujm 1 edhe ok
Tash vazhdojm me konfigurimin e Admin mod

admin mod gjendet ktu --> C:Program FilesValvecstrikeaddonsadminmod
vazhdojm me konfigurim

pra hapim filen adminmod.cfg dhe e editojm kto tri sene:

admin_bot_protection 1 (nga zero ne 1)
admin_connect_msg "Miresevini ne SpY|Game Server 1.6..." une e kom bo kshtu ju ja boni emrin e juj te serverit
admin_repeat_msg " Ky server u mundësua nga ?@ SuPeR didi ?@" une e kom bo kshtu ju e beni si deshironi
u kry me admin Mod.

Vazhdojm me Amx mod pra se pari e bejm ekstract nga winrari dhe folderin amx e vendosim ne C:Program FilesValvecstrikeaddons
tash vazhdojm me konfigurim

C:Program FilesValvecstrikeaddonsamxconfig/amx.cfg ktu kena per me konfiguru

vazhdojm

1) amx_scrollmsg "Miresevini në %hostname% -- Ky server u mundësua nga SpY|bes!" 600 ktu une e kam konfigururar ju e vendosni emrin e serverit tuaj etj

ky osht nje mesazh qe del gjat lojes dhe tregon se serveri perdor amx

2)Ky server perdor Amx nVisit "www.cs-hack.weebly.com" "000100255" Edhe ktu ju ja ndryshoni


Pra edhe konfigurimi i Amx Mod perfundoj


vazhdojm me instalim dhe konfigurim te stats me ,kjo osht nje shtes per server qe tregon statistika te ndryshme mbi lojtaret

E kopjojm folderin e stats me dhe e qesim ne C:Program FilesValvecstrikeaddons

vazhdojm me konfigurim dhe shkojm hapim fajllin statsme.cfg....

editojm kto

// Rank by AUTHID
// If you play with bots, or on a LAN Server you should *not* enabled Rank by AUTHID
sm_storebyauth 0( nga 1 ne zero)

si dhe :

// Allow for logging bots to top10
sm_rankbots 0 (nga 1 ne zero)

pra perfundoj edhe konfigurimi i stas me

tash vazhdojm me hapin e fundit metamod

shkojm ne meda mod direktorium dhe editojm fajllin plugins.ini

dhe vendosim keto :

win32 addons/amx/dlls/amx_mm.dll

win32 addons/amx/modules/csstats_mm.dll

win32 addons/amx/modules/fun_mm.dll

win32 addons/adminmod/dlls/admin_MM.dll

win32 addons/adminmod/dlls/amx_admin.dll

win32 addons/statsme/dlls/statsme_mm.dll
Win32 addons/adminmod/dlls/admin_MM.dll

Pra tash na ka mbetur vetem edhe nje hap qe ta konfigurojm server.cfg
C:Program FilesValvecstrikeserver.cfg ktu gjindet e hapim me notepad dhe shlyjm qka gjendet ne te dhe
vendosim kto komanda

hostname "cs gaming|Game Server 1.6" ( ju e vendosni emrin e serverit te juaj
mp_autokick 0


rapidshare.com inluded_files.rar.html
depositfiles.com/en/files/1920139
filefactory.com/file/f3043f/
megaupload.com 3WY7CN33
Këtu mund ta gjeni adons,amx mod etj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
chipsiii

chipsiii


Posts : 29
Reputation : 0
Join date : 14/11/2009

qysh muni me qel cs server 1.6 100% Empty
MesazhTitulli: Re: qysh muni me qel cs server 1.6 100%   qysh muni me qel cs server 1.6 100% I_icon_minitimeTue Nov 17, 2009 2:15 pm

bravo didi Very Happy:D:D: shum mir je ka shkonn
Mbrapsht në krye Shko poshtë
?@ SuPeR didi ?@
Admin
?@ SuPeR didi ?@


Posts : 71
Reputation : 1
Join date : 14/11/2009

qysh muni me qel cs server 1.6 100% Empty
MesazhTitulli: Re: qysh muni me qel cs server 1.6 100%   qysh muni me qel cs server 1.6 100% I_icon_minitimeFri Nov 20, 2009 4:59 pm

hehe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





qysh muni me qel cs server 1.6 100% Empty
MesazhTitulli: Re: qysh muni me qel cs server 1.6 100%   qysh muni me qel cs server 1.6 100% I_icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
qysh muni me qel cs server 1.6 100%
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Download AMX Mod X 1.8.1 4 CS 1.6 ONLINE SERVER ( 100 % SHQIP )
» Download Paintball Mod 4 Counter Strike 1.6 Server
» Download CS Deathrun Addons 4 Windows Server
» Download CS PUBLIC Addons 4 LINUX Server ( SHQIP )
» Microsoft Office Sharepoint Server 2007 Enterprise

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
By: Dj Albi . Dj Didi . :: Lojrat :: Counter Strike-
Kërce tek: